Вибір моторного мастила справа непроста — перш, ніж вивчати тести, досліджувати рейтинги, необхідний лікнеп, що включає в себе знання того, які існують класифікації, які види моторного масла представлені на ринку і як підібрати моторне мастило для вашого автомобіля.

​Яке моторне масло вибрати для вашого авто?

Чи існує краще моторне мастило?

Класифікація моторних масел починається з поділу його на три великі групи: мінеральні , синтетичні і напівсинтетичні .

  1. Мінеральне масло, з одного боку, добре: воно екологічне, оскільки робиться по суті з відходів нафти шляхом перегонки, воно добре змащує деталі двигуна, забезпечує чудові протизадирні властивості, тому раніше тільки його й заливали автовиробники в нові авто. Але, з іншого боку, наука по багатьом більш важливим параметрам залишила «натуральність» позаду. Таким чином, синтетичне моторне масло більш в’язке, у нього більш тривалий термін експлуатації, воно набагато менше боїться різких температурних перепадів і не містить шкідливих домішок (які, незважаючи на « екологічність », присутні в мінеральному маслі). Недолік синтетичного масла — більш висока ціна в порівнянні з мінеральним маслом.
  2. Синтетичне масло постійно вдосконалюється. І експертиза моторних масел доводить, що нові моделі дійсно стають краще. Це не дивно, адже параметри синтетичного моторного масла задаються з самого початку: їх можна очищати від домішок, додавати присадки і т.д. До того ж, сьогодні виготовлення моторних масел йде у напрямі створення продукту під індивідуальні особливості автомобіля і умови експлуатації. Тому назвати найкраще моторне масло не можна.
  3. Існує свого роду проміжний варіант між синтетичним і мінеральним моторним маслом — напівсинтетичне масло, яке містить від 30 до 50 % мінеральних компонентів і 50 — 70 % — синтетики. За своїми характеристиками напівсинтетичні масла знаходяться між двома іншими. Оптимальні вони для автомобілів з великим пробігом і сучасним двигуном, коли угар синтетичного масла стає занадто великим.

 

Добавить комментарий